Download As PDF Download As Excel Document

Pos

Bib

Athlete Name

Share

Print

Cat Pos

Cat

Club

Run Pos

Run

Total Time

1

112

Wendy LOCKTON

1

TEAM

Team Bullet

19

00:38:44

01:57:00

2

184

Matthew Davison

1

M 20-24

2

00:35:53

01:57:54

3

181

Matthew NELSON

2

TEAM

4

00:36:23

01:59:43

4

113

Jonny McLean

1

M 35-39

Holmfirth Harrier / Albion Cycling

600

01:38:57

02:00:05

5

101

RICHARD HOWARTH

1

M 40-44

15

00:38:06

02:00:30

6

111

Jacob SHANNON

1

M U20

Triology / Leeds Triathlon Centre

13

00:38:00

02:01:22

7

130

CRAIG BOGGON

2

M 20-24

Jackpot Racing

6

00:36:31

02:01:41

8

110

Nathan Veall

3

M 20-24

York Triathlon Club

10

00:37:17

02:02:29

9

122

Tom WILLIAMS

2

M 35-39

Total Tri Training

9

00:37:13

02:02:52

10

109

David Keasey

4

M 20-24

Tricamp TFN RT

602

01:41:36

02:03:19

11

132

Philip Wilson

1

M 30-34

Raceskin

3

00:36:12

02:03:29

12

120

Martin Cain

2

M 40-44

Team Tri Guru

7

00:36:46

02:03:30

13

106

Jim Cresswell

3

M 40-44

Tri Camp Tfn Rt

21

00:39:16

02:03:36

14

140

GAVIN CHATTERTON

4

M 40-44

Tri Camp Tfn Rt

12

00:37:54

02:04:02

15

203

Paul BROWN

3

M 35-39

NRG / Tri Science RT

5

00:36:25

02:04:36

16

107

ROBERT FLETCHER

4

M 35-39

Barracuda Triathlon Club

8

00:37:04

02:04:48

17

192

Michael Mason

5

M 40-44

Durham Triathlon Club

14

00:38:04

02:04:56

18

102

SEAN WYLIE

2

M U20

WWW.RedVenom.co.uk

610

01:45:36

02:05:26

19

117

TIM ASHELFORD

1

M 50-54

Jackpot Racing

18

00:38:29

02:05:58

20

125

Mark Quinn

5

M 35-39

Craven Energy

606

01:43:30

02:06:00

21

104

Sam Parker

5

M 20-24

TFN TRI CAMP

31

00:40:26

02:06:37

22

103

MICHAL ONDREJ

2

M 30-34

Darlington Tri Club

25

00:39:50

02:06:53

23

114

Mark Mills

3

M 30-34

WAKEFIELD TRI CLUB

607

01:43:48

02:07:09

24

164

JULIAN NORTON

6

M 40-44

NYP TRI

16

00:38:19

02:07:18

25

137

Peter GOODFELLOW

1

M 45-49

Sheffield Tri CLUB

608

01:43:49

02:07:30

26

180

Robert Whitaker

6

M 35-39

WAKEFIELD TRI CLUB

609

01:44:35

02:07:36

27

186

PAUL CRAIG

7

M 35-39

TRI PRESTON

47

00:41:35

02:07:50

28

118

CHRIS HOLMES

8

M 35-39

MANSFIELD TRI CLUB

44

00:41:18

02:08:02

29

142

DAVE CROSSLEY

9

M 35-39

ICARUS

24

00:39:38

02:08:16

30

189

Mark Bleasdale

2

M 45-49

604

01:42:57

02:08:29

31

191

Aidan Adams

10

M 35-39

Harrogate Triathlon Club

603

01:42:39

02:08:39

32

179

DAVID FRANCIS

7

M 40-44

Nrg Cycles

605

01:43:10

02:09:21

33

155

JONATHAN FERGUSON

11

M 35-39

Rossendale Tri Club

11

00:37:50

02:09:48

34

161

Chris Creaghan

3

M 45-49

38

00:40:57

02:09:57

35

105

Marc SMITH

12

M 35-39

Trawden AC

17

00:38:25

02:10:00

36

183

Stephen CHAMBERS

3

TEAM

Bassetlaw Triathlon Club

23

00:39:33

02:10:32

37

190

Paul Julien

4

M 45-49

142

00:45:47

02:10:58

38

147

SAUL CLAYTON

13

M 35-39

Leeds & Bradford Tri Club

151

00:46:06

02:11:16

39

251

Mark Summerson

8

M 40-44

LBT Carbon

28

00:40:12

02:11:20

40

126

Matthew HORSFIELD

1

M 25-29

Bassetlaw Triathlon Club

58

00:42:09

02:11:26

41

185

Gavin THOMPSON

9

M 40-44

Coalfields RT

82

00:43:14

02:11:37

42

222

Danny BLUFF

6

M 20-24

22

00:39:21

02:11:41

43

163

Darren Robinson

5

M 45-49

PMA CUDA

33

00:40:35

02:12:02

44

129

DAVE CRESSWELL

4

M 30-34

WAKEFIELD TRI CLUB

41

00:41:04

02:12:23

45

165

RICHARD PRICE

10

M 40-44

TEAM MANVERS

29

00:40:19

02:12:35

46

143

SIMON HERBERTS

5

M 30-34

45

00:41:20

02:13:01

47

171

Rachel HALL

1

F 30-34

Manchester Triathlon Club

611

01:47:48

02:13:17

48

205

Graeme FLATMAN

4

TEAM

Darlington Tri Old Boys

36

00:40:46

02:13:46

49

187

James WARBURTON

5

TEAM

Team Striders

612

01:48:46

02:13:58

50

131

Stewart Yates

1

M 55-59

WAKEFIELD TRI CLUB

92

00:43:49

02:14:07

51

173

MICHELLE WILLCOCKS

2

F 30-34

MANSFIELD TRI CLUB

27

00:40:11

02:14:08

52

123

Matthew LEWIS

14

M 35-39

613

01:51:15

02:14:26

53

284

Simon GREENWELL

11

M 40-44

NRG/Tri Science

32

00:40:28

02:14:27

54

167

Lee SPOOR

12

M 40-44

TRI PRESTON

52

00:41:54

02:14:48

55

168

Richard JEX

15

M 35-39

62

00:42:15

02:14:52

56

229

Marc ATKINSON

2

M 50-54

89

00:43:40

02:14:58

57

231

Dave Mann

6

M 45-49

NYP TRI

59

00:42:09

02:15:23

58

154

Paul FREEMAN

7

M 45-49

Jackpot Racing

64

00:42:23

02:15:31

59

313

Ian JOHNSON

16

M 35-39

57

00:42:06

02:15:49

60

273

Darren KELLY

13

M 40-44

Performance Coaching Race Team

67

00:42:27

02:16:02

61

554

BEN EEDY

17

M 35-39

DERBY TRIATHLON CLUB

34

00:40:37

02:16:44

62

146

Jonathan White

14

M 40-44

616

01:52:20

02:16:57

63

234

Carl FORBES

18

M 35-39

Godleys cycles

39

00:40:57

02:17:06

64

294

Darren BELL

8

M 45-49

NRG/Tri Science

66

00:42:26

02:17:26

65

162

JOHN MANDERS

9

M 45-49

NRG / Tri Science RT

60

00:42:09

02:17:55

66

218

Cerys THOMAS

19

M 35-39

Sheffield Tri CLUB

121

00:45:02

02:18:09

67

160

Carl JORDAN

10

M 45-49

Balanced Performance

40

00:41:03

02:18:15

68

259

Ben SHORTEN

3

M 50-54

65

00:42:24

02:18:20

69

360

Edward LYONS

6

M 30-34

ARMY TRI

46

00:41:29

02:18:27

70

241

Charles Lines

2

M 55-59

blue lagooners

35

00:40:38

02:18:52

71

124

JONATHAN MCVICAR

20

M 35-39

Leeds & Bradford Tri Club

112

00:44:47

02:19:03

72

221

ANDREW TOON

7

M 30-34

WAKEFIELD TRI CLUB

93

00:43:49

02:19:30

73

217

Nick WRIGHT

15

M 40-44

T3 Tadcaster Triathlon Team

614

01:52:05

02:19:39

74

334

Colin STRINGER

11

M 45-49

WAKEFIELD TRI CLUB

43

00:41:10

02:19:43

75

315

Anthony Simpson

21

M 35-39

Craven Energy

55

00:42:04

02:19:51

76

254

GARETH HUGHES

2

M 25-29

Bassetlaw Triathlon Club

615

01:52:12

02:20:20

77

386

Jonathan FOREY

12

M 45-49

20

00:38:51

02:20:28

78

188

Steve BRAITHWAITE

22

M 35-39

133

00:45:25

02:20:45

79

320

HANNAH PEEL

3

F 30-34

Sheffield Tri CLUB

69

00:42:38

02:20:45

80

210

Paul Sellars

13

M 45-49

85

00:43:26

02:21:10

81

407

MATTHEW REED

16

M 40-44

Sheffield Tri CLUB

26

00:40:10

02:21:31

82

194

Andrew Smallwood

3

M 55-59

LBT

232

00:48:51

02:21:35

83

115

ROB JAMISON

17

M 40-44

Yorkshire Vikings Tri Team

150

00:46:05

02:21:37

84

301

ADAM MOGER

18

M 40-44

Kirkstall Harriers

54

00:42:01

02:21:47

85

145

Chris Gorse

14

M 45-49

WAKEFIELD TRI CLUB

155

00:46:25

02:21:50

86

235

Addam DARNELL

8

M 30-34

Sheffield Tri CLUB

90

00:43:42

02:21:58

87

208

Bob SKEOCH

4

M 50-54

NE31 Tri Club

114

00:44:49

02:22:07

88

177

Naomi Drakeford

1

F 20-24

Barracuda Triathlon Club

83

00:43:19

02:22:15

89

262

David Brizell

19

M 40-44

4 LIFE TRI CLUB

100

00:44:15

02:22:27

90

204

Thomas JONES

9

M 30-34

COLT

71

00:42:41

02:22:59

91

325

Brett DAUGHTREY

20

M 40-44

TEAM MANVERS

141

00:45:46

02:23:05

92

148

Everth HERNANDEZ-NAVA

10

M 30-34

194

00:47:38

02:23:16

93

483

Angel IGLESIAS POSTIGO

23

M 35-39

CLEVELAND TRIATHLON

218

00:48:10

02:23:16

94

159

Ian BRIERLEY

5

M 50-54

128

00:45:19

02:23:19

95

182

Will ATKINSON

6

TEAM

338

00:52:39

02:23:20

96

485

Aaran Fletcher

11

M 30-34

42

00:41:04

02:23:55

97

459

Daniel Stephenson

15

M 45-49

Sheffield Tri CLUB

56

00:42:05

02:24:03

98

244

Susan BROWN